MSdron w ramach oficjalnego partnerstwa Yuneec Commercial Partner oferuje sprzedaż i doradztwo związane z profesjonalnymi dronami marki Yuneec wraz z sensorami stosowanymi w fotogrametrii, inspekcjach, obrazowaniu termowizyjnym oraz do pomiarów gazowych i pyłowych zanieczyszczeń powietrza.

YUNEEC TYPHOON H520E

Heksakopter Yuneec Typhoon H520E to platforma wychodząca naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom szybko rozwijającego się rynku komercyjnych bezzałogowców do profesjonalnych zastosowań. Urządzenie to może być stosowane w róznych konfiguracjach co czyni je rozwiązaniem sprawdzającym się w wielu branżach takich jak: fotogrametria, geodezja, budownictwo, inspekcje, ochrona środowiska, rolnictwo, leśnictwo, fotografia i filmowanie z powietrza a także w służbach ratowniczych, straży pożarnej czy policji. Typhoon H520E jest wielowirnikowcem niezwykle stabilnnym, pozwala na wykonywanie bardzo precyzyjnych ujęć co jest niezwykle ważne nie tylko przy filmowaniu ruchomych obiektów, ale także przy tworzeniu map 2D i 3D. Zaletą sześciowirnikowca jest zabezpieczenie w razie awarii jednego czy nawet dwóch silników w postaci możliwości bezpiecznego lądowania w trybie 5- i 4-wirnikowym. Unikalny kolor H520E ułatwia identyfikację drona w powietrzu na tle budynków i infrastruktury. Chowane podwozie umożliwia pełny, niezakłócony widok 360° i zapewnia płynniejszą i bardziej wydajną kontrolę lotu. Możliwość lotu w wielu trybach autonomicznych: misja fotogrametryczna, lot po wyznaczonych punktach punktach, lot wokół obszaru zainteresowania (ROI), lot wokół punktu zainteresowania (POI) czyni H520E platformą wielozadaniową.

APARATURA ST16S

Dołączona do zestawu aparatura ST16SE Ground Station w prosty i intuicyjny sposób zapewnia pełną kontrolę nad H520E podczas lotu. Dzięki dużemu 7-calowemu zintegrowanemu ekranowi kontroler ST16SE z systemem Android wyświetla w czasie rzeczywistym materiał filmowy, eliminując potrzebę korzystania z urządzenia zewnętrznego. Oprogramowanie Yuneec DataPilot stanowi podstawę dla wszystkich funkcji lotu H520E. Nawigacja w menu przebiega w sposób intuicyjny i oczywisty dla użytkownika, zapewniając maksymalne wykorzystanie możliwości urządzenia. 

W aplikacji DataPilot dostępny jest tryb planowania misji - Mission Mode, w którym użytkownik na ekranie dotykowym jednym kliknięciem wyznacza współrzędne obszaru, dla którego planowany jest nalot. W procesie planowania użytkownik wybiera kluczowe dla misji parametry takie jak pokrycie zdjęć czy wielkość terenowa piksela (GSD). Oprogramowanie automatycznie wyznacza szeregi, oblicza całkowitą odległość, czas lotu, wielkość danego obszaru, ilość zdjęć do wykonania oraz ilość potrzebnych akumulatorów. Po przesłaniu gotowej misji do H520E, platforma automatycznie rozpocznie misję, a po jej zakończeniu wróci do miejsca startu.

Tryby fotogrametryczne - Mission Mode

Mapowanie obszaru - Survey Mode

Mapowanie korytarza - Corridor Scan

Mapowanie obiektu - Structure Scan

DOSTĘPNE MODUŁY YUNEEC TYPHOON H520

H520E FOTOGRAMETRIA

Platforma H520E z kamerą E90X o rozdzielczości 20 Mpix oraz dedykowaną aplikacją do planowania nalotów fotogrametrycznych stanowi profesjonalne narzędzie do generowania ortofotomop oraz modeli 3D.

H520E INSPEKCJA

Podwieszona pod H520 kamera E50 (12 Mpix) z obiektywem 50mm to nie tylko urządzenie idealne do wszelkiego rodzaju inspekcji, ale także świetny sprzęt do fotografii lotniczej. Zastosowanie klatki w H520E zapewni ochronę przed zderzeniem czy otarciem się śmigłami o obiekt.

H520E TERMOWIZJA

Dualna kamera termowizyjna zintegrowana z H520E jest efektywnym narzędziem dla zastosowań komercyjnych wymagających obrazowania termowizyjnego w takich branżach jak: energetyka, budownictwo, zarządzanie kryzysowe, leśnictwo. Dostępnych jest kilka wariantów kamer termowizyjnych dedykowanych do H520E.

H520E MONITORING POWIETRZA

Typhoon H520E z urządzeniem Atmon FL URBAN do pomiaru gazowych i pyłowych zanieczyszczeń powietrza, dedykowany dla obszarów miejskich. Pomiar: m.in. CO, SO2, PM2,5, PM10. Dla indywidualnych zastosowań istnieje możliwość szczegółowego doboru sensorów. 

H520E ROLNICTWO PRECYZYJNE

Platfromę H520E można skonfigurować z kamerą wielospektralną (Sequoia, RedEdge-M; MicaSense). Zobrazowania wielospektralne dają możliwość rejestrowania informacji o stanie zdrowotnym upraw rolniczych, pojedynczych drzew i drzewostanów.

YUNEEC H520E RTK Z PRECYZYJNĄ NAWIGACJĄ SATELITARNĄ RTK

Komercyjny Hexacopter H520E dostępny jest również w wersji z systemem RTK - jednym z najszybszych i najbardziej niezawodnych systemów RTK na świecie. W pełni zintegrowany z H520E zapewnia najwyższą precyzję i najszybszą gotowość do pracy nawet w trudnych warunkach GPS takich jak obszary zurbanizowane lub lasy. Dzięki nawigacji satelitarnej Real Time Kinematics nowy H520E RTK może utrzymywać pozycję z centymetrową dokładnością, umożliwiając niezwykle precyzyjne zdjęcia. Zastosowanie systemu RTK jest kluczowe dla zastosowań komercyjnych, gdzie wymagana jest najwyższa precyzja. Klasycznym obszarem zastosowań jest mapowanie 3D. Dzięki zastosowaniu RTK możemy zmniejszyć pokrycie zdjęć a tym samym ilosć wykonywanych zdjęć, co skraca czas lotu i obliczeń kameralnych. Ponadto, dzięki prezycyjnej kontroli nad położeniem drona, bezpieczne dokonywanie inspekcji możliwe jest w znacznie bliższej odległości od obrazowanego obiektu. Ta precyzja jest również wielką zaletą przy porównywaniu kilku zdjęć wykonanych w różnych dniach, na przykład podczas dokumentowania postępu budowy.

 

System współpracuje z 2 komponentami, modułem RTK na pokładzie H520E i stacją bazową. W mniej niż 30 sekund może osiągnąć dokładność na poziomie centymetra, również w trudnych warunkach GPS (w odniesieniu do stacji bazowej). Aby uzyskać absolutną dokładność na poziomie globalnego centymetra oraz w przypadku, gdy nie korzystamy ze stacji bazowej, system może być również obsługiwany za pomocą sieciowej stacji referencyjnej RTK (sieć RTK za pośrednictwem dostawcy zewnętrznego wymaga połączenia z Internetem oraz dodatkowych opłat).

 

System dostępny jest jako gotowa platforma lub jako upgrade do Twojego H520E. Upgrade do wersji RTK dokonywany jest przez zespół serwisowy, z tymi samymi cechami technicznymi, co kompletny system. 

 

H520E RTK - najważniejsze funkcje:
- pozycjonowanie o wysokiej dokładności: 1 cm + ppm w poziomie / 1,5 cm + ppm w pionie;
- wysoka prezycja w nawet trudnym środowisku GNSS (np. między wysokimi budynkami);
- szybsze i dokładniejsze mapowanie;
- częstotliwość aktualizacji pozycji, prędkości i czasu - 5 Hz;
- w pełni zintegrowany z YUNEEC H520E;
- wszystkie dane mogą być rejestrowane na pokładzie H520E - gotowe do PPK (Post Processed Kinematics);
- obsługa sygnałów do ​​3 konstelacji GNSS: GPS, GLONASS, Galileo i BeiDou;
- kompatybilność ze wszystkimi istniejącymi obciążeniami kamery Yuneec H520E;
- wymaga sieci RTK lub stacji bazowej;
- moduł RTK dostępny osobno lub w połączeniu z the H520E (wymaga osobnego zakupu modułu i instalacji przez zespół serwisowy Yuneec).

Specyfikacja Techniczna H520E 
Czas lotu: do 25 minut
Przekątna rozstawu osi: 520mm
Silnik: BL 3210 – 730kv 
Śmigło (Średnica): 248 mm 
Mocowanie Śmigła: Press-and-turn Quickrelease
Waga 1 856 g ( z baterią bez kamery)  
Maksymalna ładowność: 500 g 
Bateria: 4S 6200mAh 7C LiPo
Ładowarka: SC4000-4E 
Nadajnik: ST16SE 16-kanałowa 2.4Ghz 5.8 GHz transmisja video
Zasięg: 3.5 km
Max. Wysokość (względna): 500 m 
Max. prędkość kątowa obrotu: 90 stopni/s
Max. wychylenie: 35 stopni
Max. Prędkość wznoszenia: 4m/s 
Max. Prędkość opadania: 2,5 m/s 
Max. Prędkość w poziomie: 48,6 km/h (13,5 m/s) 
Częstotliwość Radiowa Sterowania : 2,4 Ghz 


 

Specyfikacja Techniczna ST16E Ground Station

System operacyjny: Android 
Zasięg transmisji sterowania: 2.7 km w optymalnych warunkach
Rozdzielczość transmisji video: HD 720p Yuneec Protocol 
Częstotliwość transmisji video: 5.8 GHz 
Zasięg transmisji video: do 3.5 km w optymalnych warunkach
Dane telemetryczne lotu: tak 
Rozmiar ekranu LCD:7“ 
Sygnały dotykowe (wibracje) i Dźwiękowe: tak 
Bateria: 3,6V 8700mAh, 31,32 Wh, Lithium Ion 
Komunikaty głosowe: tak

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Po więcej informacji na temat platformy Typhoon H520 i innych produktów marki Yuneec zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Kontakt do MSdron:
e-mail: biuro@msdron.pl
Tel.: 606 816 485

Działamy na terenie Warszawy i Krakowa.

Informacje kontaktowe

+48 606 816 485

biuro@msdron.pl